Authorized Wholesale Dealer of a wide range of products which include hydra crane jcb hydraulic pump and 150lpm jcb hydraulic double gear pump.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Flow Rate(Litre/Minute) | 50 LPM |
| Power Source | Pneumatic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Pump Type | Radial Piston Pumps |
| Power | 100W |
| Usage/Application | To Convert Mechanical Energy Into Hydraulic Energy |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Flow Rate(Litre/Minute) | 50 LPM |
| Pump Type | Centrifugal Pump |
| Power | 100W |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Type Of Pump | Hydraulic |
Minimum order quantity: 10 Piece
Ajay Singh Rajput (Managing Director)
Veer Hydraulic
Seventh Floor, Ahs-728, Plot No 1 By 2 Sub Divided Plot No 1, South Side G T Road
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India