Authorized Wholesale Dealer of a wide range of products which include 5000rpm rexroth axial piston motor, a2fme rexroth axial piston motor, a6vm 160 rexroth axial piston motor, staffa hydraulic motor, rexroth a2fm series piston motor and stf radial piston motor.
₹ 72000 / Piece Get Latest Price
| Displacement | 20 cc/rev |
| Power | 15HP |
| Max Pressure | 280 bar |
| Max Speed | 750 rpm |
| Application | Winch drive |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 5000 RPM |
| Power Source | Pneumatic |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Rexroth |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 78000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Rexroth |
| Speed | 100 RPM |
| Power | 10kW |
| Frequency | 50Hz |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 312000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | A6VM Series |
| Brand | Rexroth |
| Power | 5 HP |
| Usage/Application | Rig Machines |
| Material | Cast Iron |
| Head | 5m |
| Voltage | 210 V |
| Speed(RPM) | 150RPM |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 24050 / Piece Get Latest Price
| Ambient Temperature | 75 Degree C |
| Speed | 2000RPM |
| Brand | Rexroth |
| Power | 7.5 hp |
| Capacity | 500KW |
| Voltage | 240 V |
| Phase | 3 Phase |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 58000 / Piece Get Latest Price
| Displacement | 20 cc/rev |
| Max Pressure | 280 bar |
| Max Speed | 750 rpm |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Hydraulic Drive |
| Max Flow Rate | 50 LPM |
| Speed of Motor | 5000 RPM |
| Power Of Motor | 25 Hp |
| Mode of Payment | Online and offline both |
₹ 24050 / Piece Get Latest Price
| Speed(RPM) | 2000 |
| Usage/Application | Industrial |
| Power HP | 7.5 HP |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Rexroth |
| Ambient Temperature | 75 Degree C |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Displacement | 20 cc/rev |
| Power | 7.5 hp |
| Max Pressure | 250 bar |
| Max Speed | 750 rpm |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 315 RPM |
| Frequency | 60 hz |
| Brand | Rexroth |
| Packaging Type | Box |
Ajay Singh Rajput (Managing Director)
Veer Hydraulic
Seventh Floor, Ahs-728, Plot No 1 By 2 Sub Divided Plot No 1, South Side G T Road
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India