Prominent & Leading Authorized Wholesale Dealer from Ghaziabad, we offer imh 160 hydraulic mud pump motor, loader hydraulic vane pump, hdd dill troll hydro motor, hdd rig eaton hydraulic motor, omv630 danfoss hydraulic motor and loader hydraulic gear pump.
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 0.75 kW |
| Pump Type | Piston Pump |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 400 rpm |
| Power | 6HP |
| Model Name/Number | INI 250 |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Motor Voltage | 230 V |
| Maximum Pressure | 250 Bar |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 8800 / Piece Get Latest Price
| Speed | 1200RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Three Phase |
| Color | Blue |
| Frequency | 40Hz |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 800RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Hydraulic Fluid | Oil |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Carton Box |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 1200 RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Hydraulic Fluid | Oil |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Packaging Type | Carton Box |
| Working Temperature | 30 Degree |
| Brand | Danfoss |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 800 RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Packaging | Box |
| Brand | Danfoss |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 1000 rpm |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Hydraulic Fluid | Oil |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Tek |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 10200 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 500 RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 2500 RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Size | Small |
| Color | Black |
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Series | BMR |
| Motor Speed | 750 RPM |
| Rated Speed | 1000 RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Mode Of Payment | Online and Offline Both |
₹ 152000 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 1500RPM |
| Power | 100 W |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 60 Hz |
| Motor Voltage | 230 V |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 112000 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 1500RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Color | Blue |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Danfoss |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single And Three Phase |
| Color | Black |
| Motor Voltage | 230 V |
| Power | 5HP |
| Rated Speed | 1800rpm |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 20800 / Piece Get Latest Price
| Motor Speed | 1600 RPM |
| Power | 3HP |
| Brand | Intermot |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 60 Hz |
| Motor Voltage | 230 V |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 800 RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Aluminum |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 800 RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Aluminum |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 5 Piece
800RPM SDD rotation motor provides smooth, high-torque performance at moderate speed, making it ideal for applications like rotary equipment, industrial machinery, and mobile systems requiring reliable, efficient rotational powe
₹ 102000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 500 rpm |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Hydraulic Fluid | Oil |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Pump Type | Centrifugal Pump |
| Automation Grade | Manual |
| Motor Horsepower | 2 HP |
| Brand | Danfoss |
| Model Name/Number | OMP 80 |
| Motor Speed | 1600 RPM |
| Material | Aluminum |
Minimum order quantity: 5 Piece
Ajay Singh Rajput (Managing Director)
Veer Hydraulic
Seventh Floor, Ahs-728, Plot No 1 By 2 Sub Divided Plot No 1, South Side G T Road
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India