Prominent & Leading Authorized Wholesale Dealer from Ghaziabad, we offer efbg series yuken hydraulic proportional valve, 4we10e rexroth directional valve, 4wra rexroth proportional valve and eaton vicker hydraulic proportional valve.
₹ 24500 / Piece Get Latest Price
| Control Type | Flow Control |
| Valve Size | 3.2Inch |
| Port Size | NG10 |
| Max Pressure | 250 bar |
| Usage/Application | Hydraulic |
| Media | Oil |
| Material | Cast Iron |
| Flow | 20Bar |
| Brand | Yuken |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Size | 6.3Inch |
| Usage/Application | Hydraulic |
| Material | CI |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand Name | Rexroth |
| Supply Voltage | 240 V |
| Flow | 20Bar |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 6.2Inch |
| Usage/Application | Hydraulic |
| Material | CI |
| Brand Name | Rexroth |
| Flow | 40LPM |
| Packaging | Box |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 112000 / Piece Get Latest Price
| Control Type | Flow Control |
| Port Size | NG16 |
| Max Pressure | 250 bar |
| Usage/Application | Hydraulic |
| Material | CI |
| Size | 6.2Inch |
| Coil Voltage | 240 V |
| frequency | 50 Hz |
| Packaging | Box |
| Brand | Eaton |
Minimum order quantity: 10 Piece
Ajay Singh Rajput (Managing Director)
Veer Hydraulic
Seventh Floor, Ahs-728, Plot No 1 By 2 Sub Divided Plot No 1, South Side G T Road
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India